Koro Nedir Hakkında Bilgi

Koro Nedir

Koro anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Koro Nedir, Koro Ne Anlama Gelir, Koro Ne Demektir, Koro Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Koro ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Koro Anlamı

Tek ya da çoksesli olarak bir müzik yapıtını okumak üzere bir araya gelmiş topluluk. İlk çağlardan beri bilinen koro, eski Yunanlılarda halk şarkılarında kullanılırdı. Daha sonra Hristiyanlık ile birlikte dinsel toplantılarda, kiliselerde ve saraylarda kullanıldı. Günümüzde çoksesli müzikte kullanılan koro, dört karma seslidir; soprano, alto (bulunmayabilir), tenor ve bas. “Eşsesli” koro ise iki, üç ya da dört sesli; yalnız erkek, yalnız kadın ya da yalnız çocuk korosu anlamına gelir.

Konu ile ilgili aramalar: Koro Nedir Koro ödev ara Koro kelime anlamı Koro sözlükte ara Koro ansiklopedi bilgi bankası ara Koro ne demek Koro neye denir

Koro ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver