Körler Alfabesi Nedir Hakkında Bilgi

Körler Alfabesi Nedir

Körler Alfabesi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Körler Alfabesi Nedir, Körler Alfabesi Ne Anlama Gelir, Körler Alfabesi Ne Demektir, Körler Alfabesi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Körler Alfabesi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Körler Alfabesi Anlamı

Körlerin okuma-yazma öğrenimine yarayan ve okuma yazmalarını sağlayan bir sistem. Kabartılmış noktaların parmakla okunabilmesi temeline dayanır. Louis Braille tarafından bulunduğu için “Braille Alfabesi” diye de anılır. Daha önce körlerin okumasını sağlamak için kabartma harflerden yararlanılıyordu. Braille, dominonun noktalarına benzeyen 6 noktadan 63 kalıp oluşturdu; körler alfabesiyle kelimeler, rakamlar müzik notaları ve matematiksel ifadeler yazılıp okunabilmektedir.

Konu ile ilgili aramalar: Körler Alfabesi Nedir Körler Alfabesi ödev ara Körler Alfabesi kelime anlamı Körler Alfabesi sözlükte ara Körler Alfabesi ansiklopedi bilgi bankası ara Körler Alfabesi ne demek Körler Alfabesi neye denir

Körler Alfabesi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver