Körbağırsak Nedir Hakkında Bilgi

Körbağırsak Nedir

Körbağırsak anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Körbağırsak Nedir, Körbağırsak Ne Anlama Gelir, Körbağırsak Ne Demektir, Körbağırsak Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Körbağırsak ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Körbağırsak Anlamı

Kalınbağırsağın ilk parçası, çekum. Sağ kalça çukuru içinde bulunur ve sağ kalınbağırsağın alt yarısını meydana getirir. Organın iç kenarında apandisin yer aldığı noktada birleşen üç şerit vardır. Bunun biraz yukarısında da kıvrım bağırsağının bulunduğu delik yer alır. Ucu kapalı olduğu için bağırsak içinden gelen birçok mikroplar durumu elverişli bulurlarsa kolaylıkla üreyip çoğalırlar; ortaya çıkan iltihaba “apandisit” denir.

Konu ile ilgili aramalar: Körbağırsak Nedir Körbağırsak ödev ara Körbağırsak kelime anlamı Körbağırsak sözlükte ara Körbağırsak ansiklopedi bilgi bankası ara Körbağırsak ne demek Körbağırsak neye denir

Körbağırsak ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver