Köprücük Kemiği Nedir Nerededir Hakkında Bilgi

Köprücük Kemiği Nedir Nerededir

Köprücük Kemiği anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Köprücük Kemiği Nedir, Köprücük Kemiği Ne Anlama Gelir, Köprücük Kemiği Ne Demektir, Köprücük Kemiği Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Köprücük Kemiği ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Köprücük Kemiği Anlamı

Köprücük Kemiği Nedir Nerededir
Clavicula. Omuz başıyla göğüs kemiğinin üst ucu arasında bulunan ve derinin altında belli olan uzunca kemik. Köprücük kemiği, omuz eklemini oluşturan üç bölümden biridir.

Omuz eklemi ya da köprücük kemiği çıkıkları ve incinmeleri, genellikle sportif karşılaşmalarda omuz eklemi üzerine düşmekle meydana gelir. Kolda şiddetli bir ağrı ve sızı olur. Bir süre sonra eklem civarı şişer, hareket kısıtlanır. Köprücük kemiği kırıklarında ilk önce yapılması gereken omuzların her iki tarafını simit sargı sistemiyle sarıp arkadan ve göğüsten sargı bezi geçirmektir.

Konu ile ilgili aramalar: Köprücük Kemiği Nedir Köprücük Kemiği ödev ara Köprücük Kemiği kelime anlamı Köprücük Kemiği sözlükte ara Köprücük Kemiği ansiklopedi bilgi bankası ara Köprücük Kemiği ne demek Köprücük Kemiği neye denir

Köprücük Kemiği ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver