Köpek Nedir Hakkında Bilgi

Köpek Nedir

Köpek anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Köpek Nedir, Köpek Ne Anlama Gelir, Köpek Ne Demektir, Köpek Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Köpek ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Köpek Anlamı

Canis familiaris. Boy ve biçim bakımından birçok cinsi olan, çok iyi koku alan, bekçilik, avcılık gibi işler için beslenen, etçillerin köpekgiller familyasından memeli ve sadık bir hayvan. On iki ile on dört bin yıl önce Avrasya’da ortaya çıkmış, insanlarla ilişkisi en azından 10 bin yıl önce başlamıştır.

Aralarındaki önemli biçim, renk ve desen farklarına karşın tüm evcil köpekler Canis familiaris türündendir ve günümüzdeki 200′ü aşkın soy, tümüyle insanlar tarafından yapay seçmeye dayalı ıslah yöntemiyle ortaya çıkan tiplerin kendi içinde üretilmesinin bir sonucudur. Çok zeki hayvanlar olan ve güçlü bacaklara sahip köpekler, altı temel gruba ayrılır; av köpekleri, tazılar, çalışan köpekler, zağarlar, süs köpekleri ve avcı olmayan köpekler.

Konu ile ilgili aramalar: Köpek Nedir Köpek ödev ara Köpek kelime anlamı Köpek sözlükte ara Köpek ansiklopedi bilgi bankası ara Köpek ne demek Köpek neye denir

Köpek ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver