Kooperatif Nedir Hakkında Bilgi

Kooperatif Nedir

Kooperatif anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kooperatif Nedir, Kooperatif Ne Anlama Gelir, Kooperatif Ne Demektir, Kooperatif Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kooperatif ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kooperatif Anlamı

Ortaklarının ekonomik çıkarlarını gözetmek amacıyla oluşturulan ticarî örgüt. Dünyada çağdaş anlamda ilk kooperatif, Rochdale kasabasının dokuma işçileri tarafından, 1844 yılında kurulan bir tüketim kooperatifidir. Türkiye’deyse Mithat Paşa’nın 1863′te kurduğu kooperatife uygun olarak, Ziraat Bankası tarafından 1924, 1929 ve 1935 yıllarında zirai kredi ve satış kooperatifleri oluşturulmuştur. Üretici, kredi, tüketici ve yapı kooperatifleri, başlıca kooperatif türleridir. Gerçek anlamda bir kooperatif, demokratik denetim yapısının varlığı ve işleyişiyle ortaya çıkar.

Konu ile ilgili aramalar: Kooperatif Nedir Kooperatif ödev ara Kooperatif kelime anlamı Kooperatif sözlükte ara Kooperatif ansiklopedi bilgi bankası ara Kooperatif ne demek Kooperatif neye denir

Kooperatif ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver