Konvoy Nedir Hakkında Bilgi

Konvoy Nedir

Konvoy anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Konvoy Nedir, Konvoy Ne Anlama Gelir, Konvoy Ne Demektir, Konvoy Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Konvoy ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Konvoy Anlamı

Aynı yere giden taşıtlar (gemi, otomobil vb.) topluluğu. Denizcilikte konvoyların ortaya çıkışı, 16. yüzyıl ortalarında Lâtin Amerika altınını taşıyan İspanyol ticaret gemileriyle başladı. Daha sonra deniz taşımacılığında öne geçen İngilizler, Hollandalılar ve Fransızlar yelkenli gemilerin kullanıldığı dönemde konvoy sistemini yaygınlaştırdılar. 19. yüzyıl başlarında artık konvoylar pek görülmüyordu. II. Dünya Savaşı’nda, denizaltıların büyük bir güç durumuna gelmeleri sonucunda, konvoylar yeniden gündeme geldi. Destroyerler ve eskortlar desteğinde, yaygın biçimde bu sistem kullanıldı.

Konu ile ilgili aramalar: Konvoy Nedir Konvoy ödev ara Konvoy kelime anlamı Konvoy sözlükte ara Konvoy ansiklopedi bilgi bankası ara Konvoy ne demek Konvoy neye denir

Konvoy ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver