Kontrbas Nedir Hakkında Bilgi

Kontrbas Nedir

Kontrbas anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kontrbas Nedir, Kontrbas Ne Anlama Gelir, Kontrbas Ne Demektir, Kontrbas Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kontrbas ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kontrbas Anlamı

Keman türünden, en kalın sesli yaylı çalgı. Çift bas olarak da tanınan bu enstrüman, keman ailesinin en büyük ve en pes sesleri veren üyesidir. Genelde 1,80 m boyunda olup dört teli vardır. Bazılarında bir telin uzatılarak tonun tizleştirildiği bir düzenek bulunur. Ses çıkarmak için; müzisyen bir eliyle perdelerde dolaşırken diğeriyle telleri çeker ya da üzerinde yay gezdirir. Bottesini bu çalgı için görkemli konçertolar bestelemiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Kontrbas Nedir Kontrbas ödev ara Kontrbas kelime anlamı Kontrbas sözlükte ara Kontrbas ansiklopedi bilgi bankası ara Kontrbas ne demek Kontrbas neye denir

Kontrbas ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver