Konteyner Nedir Hakkında Bilgi

Konteyner Nedir

Konteyner anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Konteyner Nedir, Konteyner Ne Anlama Gelir, Konteyner Ne Demektir, Konteyner Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Konteyner ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Konteyner Anlamı

Çeşitli biçimlerdeki gereç ve donatımın ambalajını kolaylaştırarak depolamak ya da taşımak için kullanılan kap. Askerî havacılıkta, havadan ikmal yapmak üzere kullanılan, genellikle silindir biçimli madenî fıçılar kolayca taşınıp paraşütle indirilebilir. Kuşatılmış kıtalara, karayoluyla ulaşılması olanaksız ya da düşman denetimindeki arazide bulunan birliklere atılacak yardım gereçleri bu fıçılara yerleştirilir. Denizcilikte konteynerler, ticaret eşyalarını taşımak için uluslararası ölçülere göre, ince kıvrımlı sacdan ve su sızdırmayacak biçimde yapılır. Bu taşımacılık biçimi sayesinde, yüklerin kaybı, hasarı ve çalınması gibi zararlar önlendikten başka, limanda gemilerin yükleme ve boşaltma süreleri en aza indirilerek, gemilerin sefer sayıları artırıldı.

Konu ile ilgili aramalar: Konteyner Nedir Konteyner ödev ara Konteyner kelime anlamı Konteyner sözlükte ara Konteyner ansiklopedi bilgi bankası ara Konteyner ne demek Konteyner neye denir

Konteyner ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver