Konsolos Nedir Hakkında Bilgi

Konsolos Nedir

Konsolos anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Konsolos Nedir, Konsolos Ne Anlama Gelir, Konsolos Ne Demektir, Konsolos Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Konsolos ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Konsolos Anlamı

Dış ülkelerde vatandaşlarının canlarını ve haklarını korumak, hükümetine siyasî ve ticarî bilgileri vermekle yükümlü görevli. Konsolos, diplomat ve diplomatik görevli gibi, bağlı olduğu devleti siyasal bakımdan temsil etmez. Ancak, kimi dokunulmazlıklardan yararlanır. Büroları ve arşivleri, görevli olarak bulundukları ülkenin güvenlik güçleri tarafından araştırılamaz. Suçüstü yakalanmadıkça konsolosa dokunulamaz. Konsolosların görevleri, ticarî ilişkileri geliştirmek, ticarî çıkarları korumak, konsolosluk bölgesinde oturan vatandaşların doğum ve ölüm belgelerini vermek, evlenme işlerine bakmak, pasaport ve vize işlerini yürütmek gibi idarî konulardır. Kimi noterlik işlerinin yanı sıra, gerektiğinde yurttaşlarını ülkeye geri gönderme yetkisini de taşıyan bu görevliler, kültürel çalışmaları da yakından izlerler ve bu konuda çalışmalarda bulunurlar.

Konu ile ilgili aramalar: Konsolos Nedir Konsolos ödev ara Konsolos kelime anlamı Konsolos sözlükte ara Konsolos ansiklopedi bilgi bankası ara Konsolos ne demek Konsolos neye denir

Konsolos ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver