Konservatuvar Nedir Hakkında Bilgi

Konservatuvar Nedir

Konservatuvar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Konservatuvar Nedir, Konservatuvar Ne Anlama Gelir, Konservatuvar Ne Demektir, Konservatuvar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Konservatuvar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Konservatuvar Anlamı

Beste ve sahne sanatları üzerine eğitim veren okul. İtalya’da Rönesans Döneminde hastahanelere bağlı olan yetimevlerine konservatuvar adı veriliyordu. Sokağa bırakılmış kimsesiz çocukların eğitim gördüğü konservatuvarlarda müzik çalışmaları da yapılmaktaydı. Daha sonra konservatuvarlar, yalnızca müzik eğitiminin verildiği kurumlara dönüştü.

Avrupa’da 17. ve 18. yüzyıllarda çok sayıda konservatuvar açıldı. Türkiye’de cumhuriyetin ilânından sonra başta Ankara Konservatuvarı olmak üzere birçok konservatuvar kuruldu.

Konu ile ilgili aramalar: Konservatuvar Nedir Konservatuvar ödev ara Konservatuvar kelime anlamı Konservatuvar sözlükte ara Konservatuvar ansiklopedi bilgi bankası ara Konservatuvar ne demek Konservatuvar neye denir

Konservatuvar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver