Kongre Nedir Hakkında Bilgi

Kongre Nedir

Kongre anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kongre Nedir, Kongre Ne Anlama Gelir, Kongre Ne Demektir, Kongre Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kongre ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kongre Anlamı

Dernek, siyasal parti gibi kuruluşların, ortak sorunların görüşülmesi, karara bağlanması ve yöneticilerin seçilmesi amacıyla belirli zamanlarda ya da olağanüstü durumlarda yaptıkları genel kurul toplantısı. Kızılay Kongresi ya da İngiliz İşçi Partisi Kongresi, bu tür toplantılardır. Çeşitli devletlerden yöneticilerin, elçi ya da delegelerin bir araya gelmesiyle yapılan uluslararası toplantılara da kongre denir. 1856 Paris Kongresi, bu tür bir uluslararası toplantıdır. Ayrıca, ABD Temsilciler Meclisi ve Senatosu birlikte çalıştıkları zaman Kongre adını alır.

Konu ile ilgili aramalar: Kongre Nedir Kongre ödev ara Kongre kelime anlamı Kongre sözlükte ara Kongre ansiklopedi bilgi bankası ara Kongre ne demek Kongre neye denir

Kongre ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver