Konfeksiyon Nedir Hakkında Bilgi

Konfeksiyon Nedir

Konfeksiyon anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Konfeksiyon Nedir, Konfeksiyon Ne Anlama Gelir, Konfeksiyon Ne Demektir, Konfeksiyon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Konfeksiyon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Konfeksiyon Anlamı

Belirli ölçülere göre seri olarak üretilen, alıcının ölçülerine göre satılan hazır giyim eşyası ve bu konuyla ilgili sanayi kolu. Giysiler, mankenler üzerinde alınan değişik ölçülerden çıkarılan patronlar yardımıyla kesilir ve provasız dikilir. Böylece dikilen ya da örülen giysilerin satışı, “hazır elbise” olarak toptancılar ve perakendeciler aracılığıyla yapılır. Konfeksiyon üretiminde çeşitli aşamalar, kullanılan teknolojiye göre el emeğiyle ya da makine kullanılarak gerçekleştirilir. Son yıllarda, Türkiye’de konfeksiyon sanayiinin çok ilerlediği gözlenmektedir. 1977 yılında üretilen 70.000 ton konfeksiyonun 5.500 tonu dış ülkelere satılmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Konfeksiyon Nedir Konfeksiyon ödev ara Konfeksiyon kelime anlamı Konfeksiyon sözlükte ara Konfeksiyon ansiklopedi bilgi bankası ara Konfeksiyon ne demek Konfeksiyon neye denir

Konfeksiyon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver