kondisyon bisikleti zayiflatirmi-kondisyon bisikleti nedir-zayıflama bisikletinin faydaları nelerdir Hakkında Bilgi

Aşağıda kondisyon bisikleti zayiflatirmi-kondisyon bisikleti nedir-zayıflama bisikletinin faydaları nelerdir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

kondisyon bisikleti zayiflatirmi-kondisyon bisikleti nedir-zayıflama bisikletinin faydaları nelerdir

Kondisyon bisikleti, ülkemizde zayıflama merkezleri’nde uzun süredir görmeye alışık olduğumuz ancak evlere yeni yeni girmeye başlayan bir egzersiz ve spor aletidir. Ancak kondisyon bisikleti, aynı zamanda zayıflama bisikleti olarak ta adlandırılan bir zayıflama aleti dir. Kondisyon bisikleti doğru ve etkin kullanıldığında elbette zayıflatır. Ancak bunun için bazı şeylere dikkat etmek gerekir:

kondisyon bisikleti ile zayıflama
-Kondisyon bisikleti iyi bir kardiyo egzersizi aletidir. Tüm kardiyo egzersizlerinde olduğu gibi konisyon bisikletinden de etkin verim almak için uzun süreli kullanım şarttır. 4-5 ay kondisyon bisikleti kullananlar hem adındaki gibi kondisyonu artıracak, hem de etkin bir zayıflama ve kilo verme olanağı sağlayacaktır. Haftalık en az 3 kez kondisyon bisikleti ile egzersiz yapmak sizlere zayıflamak için iyi bir yöntem olarak kilo verme fırsatı tanır.

-Kondisyon bisikletinin kullanımı da önemlidir. Zayıflama amacıyla kullanacağınız kondisyon bisikleti, her seferinde en az 45 dakika ile 1 saat arası kullanımı gerektirir. Bu süreden daha az kullanılır ise sağlık açısından faydaları olmakla birlikte yağ yakımı gerçekleşmeyeceği için zayıflama sağlamaz. Vücudun yağ yakma moduna geçmesi için en az 35-40 dakika kondisyon bisikleti ile orta tempoda kullanım gereklidir. 40. dakikadan itibaren vücut, kanda glikojen olarak sakladığı hazır stokları kalori olarak harcadığı için yağ yakımına başlayacaktır. Kondisyon bisikletini sabahları kullanmak ta metabolizma hızını artıracağı ve bu hızı tüm güne yayacağı için oturduğunuz yerde bile fazla kalori harcamanıza yardımcı olur.

-Kondisyon bisikleti egzersizleri tam manasıyla bir dayanıklılık egzersizidir. Dayanıklılık egzersizlerinde ana kural önce egzersiz süresini artırmak, daha sonra ise zorluk düzeyini artırmaktır. Misal olarak ilk hafta, 4 km sabit hızla 30 dakika, ondan sonraki hafta 35 dakika, 3. hafta 40 dakika, 4 hafta 45 dakika şeklinde 7. hafta 1 saat e gelinir. 8. hafta hız yarım kilometre daha artırılarak 4.5 km ile 30 dakika, şeklinde her hafta 5 dakika artırılarak devam edilir. 1 saatlik süre tutturulunca tekrar 30 dakikaya dönülecek ama bu sefer kondisyon bisikletinin saatlik hızı 5 km olacaktır. Bu şekilde 5.5 km ye sabitlerseniz inanın akla hayale gelmeyecek kadar çok kilo verirsiniz. Hem de en doğal yollardan…

-Kondisyon bisikletini uzun süreli kullanacaksanız size diyet yapmanızı tavsiye etmiyorum. Ancak dilerseniz bitkisel yağ yakıcı takviyeler alabilirsiniz. Kondisyon bisikleti alacaksanız şu sıralar kondisyon bisikleti fiyatları bayağı düştü. İyi bir marka ve özelliklere sahip bir zayıflama bisikletini 500-800 tl ye bile taksitle alabilme imkanı var. Bence hiç düşünmeyin ve siz de kondisyon bisikletine sahip olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver