kondisyon bisikleti zararlari-zayıflama bisikleti faydalı mı zayıflatırmı Hakkında Bilgi

Aşağıda kondisyon bisikleti zararlari-zayıflama bisikleti faydalı mı zayıflatırmı ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

kondisyon bisikleti zararlari-zayıflama bisikleti faydalı mı zayıflatırmı

Kondisyon bisikletinin zararları konusunda oldukça fazla araştırma yapmama rağmen gözle görülür hiç bir zararının ve yan etkisinin olmadığına şahit oldum. Her ne kadar kondisyon bisikleti ile koşu bandı kıyaslansa da bisiklet kullanımı ayaklara daha az yük verdiği için kas ve eklem sakatlanmaları, zayıflama bisikleti egzersizleri sırasında neredeyse hiç görülmez.

Kondisyonun arttikca antrenman yapman gereken zaman articak. Bu da eger ki amac kilo vermekse ve zaten kilolu isen kosu bandi ustunde daha da fazla durucaksin demektir.

Uzun muddet kosu yapmak ise dusuk-orta kaliteli bi bantta zemin sert olacagindan kalca, diz ve bilek eklemlerin acisindan iyi olmayacaktir.

Ucuz kondisyon bisikletlerinin ise genelde kadro acilari ve sele-gidon uzakliklari vucudun icin olmasi gerektigi kadar uzun veya kisa olmadigigindan bisiklet ustunde uzun sure kalmak eziyet vericidir. Kalca agrilari ve bel agrilari basta gelir.

-bir bisikletci oldugum icin soyluyorum- Duzgun bir teknikle, ve oturusla bisiklette belki birim zamanda daha az kalori yakarsin ama eklem ve calistirdigi kas grubu acisindan kosudan daha cok faydasini gorursun, ustelik tv v.b. gibi vakit gecirtecek seylerle kosudaki kadar yogun bi hareket olmayacagindan daha uzun sureler bisiklet ustunde kalabilirsin.

kondisyon bisikletini alirken dikkat etmen gereken taraflar pedallarin cok genis olmamasi(pedal ayak tabani ile degil taragi ile cevirilir, genis olursa pedal cevirmek zorlasir) , seleyi pedallara ancak taraginla basabilecek kadar yuksek tutabilecegin uzunluga getirebilmen, ve de gidonu govde boyuna gore ileri-geri ayarlayabilmen onemlidir.

Aslinda en guzel kardiyo egzersiz zaman ayrilabiliyorsa disarda bisiklet, veya imkan varsa yuzmektir ama sehir hayatinda ben haftada bir kac saat zaman ayirabilirsem kendimi sansli sayiyorum.

U

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver