Komün Nedir Hakkında Bilgi

Komün Nedir

Komün anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Komün Nedir, Komün Ne Anlama Gelir, Komün Ne Demektir, Komün Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Komün ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Komün Anlamı

Batı’da başta Fransa olmak üzere, çeşitli devletlerde küçük yönetim birimi. Türkiye’deki muhtarlıklara benzer bir yönetim örgütüdür. 1958 yılında Çin’de düzenlenmiş olan ve birçok köyü bir araya getiren örgütler de halk komünü olarak bilinir. Tüm Çin’de, her biri 7.000-8.000 köylüden oluşan 75.000 kadar halk komünü vardır. Bu komünlerde, her ailenin konutu ve ufak bir toprak parçası, özel mülkiyettedir. Komündeki üretim kolunun kullandığı koşum hayvanları, donatım ve yapılar, ortak tarım mülkiyetine girer. Özel mülkiyet dışındaki topraklar, atölyeler, ağır tarım alet ve makineleri, bakım örgütü, ulaştırma araçları, ticaret ve kredi kurumları da tüm komünün kolektif mülkiyetine girer.

Konu ile ilgili aramalar: Komün Nedir Komün ödev ara Komün kelime anlamı Komün sözlükte ara Komün ansiklopedi bilgi bankası ara Komün ne demek Komün neye denir

Komün ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver