Koma Nedir Hakkında Bilgi

Koma Nedir

Koma anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Koma Nedir, Koma Ne Anlama Gelir, Koma Ne Demektir, Koma Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Koma ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Koma Anlamı

Bazı hastalıklar sırasında görülen anlama, duyma ve hareketin büsbütün ya da az çok kaybolmasıyla beliren derin dalgınlık durumu. Genellikle beyin dokusunun ileri derecede örselenmesi sonucunda oluşur. Ayrıca bazı metabolizma bozuklukları, oksijen eksikliği ve travmalar da komaya neden olabilir.

Bilinç kaybının en ileri durumu komadır. Komadaki kişinin beyin hücreleri canlılığını hâlâ koruyor olmakla beraber, kişi, sözlü uyaranlara ek olarak ağrılı uyarılara da yanıt vermez. Kolunun kuvvetli bir biçimde çimdiklenmesine, hatta cildine batırılacak bir iğneye dahi hiçbir tepkide bulunmaz.

Konu ile ilgili aramalar: Koma Nedir Koma ödev ara Koma kelime anlamı Koma sözlükte ara Koma ansiklopedi bilgi bankası ara Koma ne demek Koma neye denir

Koma ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver