Koltuk Altı Lazer Epilasyon Kanser Yapar Mı, Koltuk Altı Lazer Epilasyon Zararları, Koltuk Altı Lazer Zararları

lazer epilasyon kanser mi yapıyor, lazer epilasyon kanser riski, lazer epilasyon kansere yol açar mı, lazer epilasyon kanseremi neden oluyor

Lazer epilasyon kanser yapar mı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Lazer epilasyon yöntemi istenmeyen tüylerin yok edilmei için kullanılan bir yöntemdir. Kadınlar kadar erkeklerinde lazer epilasyona karşı bir ilgisi olduğu aşikar. Kadın erkek herkesin sorunu olan tüylenmenin ortadan kalkması için kullanılan, son dönemlerin en popüler yöntemi de yine lazer epilasyondur.

 

Tüm dünyada olduğu kadar Türkiye’de de oldukça yaygın olan lazer epilasyonun kanser yapıp yapmadığı merak konusudur. Koltuk altı uygulamasında o bölgede bulunan lenf bezlerinin etkilenip etkilenmeyeceği en çok cevap arayan sorulardan biridir. Uzmanlar bu soruyu şöyle cevaplıyor: ” Epilasyon için geliştirilen lazer dalga boyu, zannedildiği gibi değil deride tüm tabakaları geçmemekte belli bir sınırda kalmaktadır. Dolayısıyla lenf bezlerine ulaşamamakta ve sadece deri içinde, kimi lazerler koyu rengi tanıyarak yani kıl kökünü yok etmektedir.”

Lazer epilasyonun uzman bir kişi tarafından yapılması çok önemlidir. Çünkü nokta lazer yapılan bölgede lezyonların tanımlanması gerekir. Eğer riskli bir lezyona atış yapılırs o zaman kanser oluşumu hızlanmaktadır. Diğer bir önemli noktada uzun süren seanslara rağmen hastaların yöntemden sonuç alamamasıdır. Burada problem nedeni tam olarak tanımlanmalıdır. Dermatolog uzmanı tarafından gerekli tahliller yapılır ve teşhis konulur. Daha sonra lazer epilasyonun uygulanıp uygulanmayacağına karar verilir. Mutlaka lazer epilasyonunuzu dermatolog uzmanları tarafından yaptırmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver