Koltuk Altı Bakım Önerileri, Koltuk Altı Bakımı, Koltuk Altı Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

koltuk altı bakımı nasıl olmalı, koltuk altı bakımı nasıl yapılmalı, koltuk altı için bakım, koltuk altına nasıl bakılmalı

Koltuk altı bakımı nasıl yapılır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Epilasyon, epilasyon sonrası sorunlar, ter kokusu, kararma, tahriş veya kızarıklık gibi yaz aylarında koltuk altı bölgesine uygulanan yöntemler ve karşılaşılan sorunlar hakkında bilgilenmek üzere doğru adrestesiniz hanımlar. Yaz sezonu gelince bayanların hemen hemen hepsi koltuk altındaki tüy sorunlarından kurtulmak için uygulattıkları yöntemler sonucunda çeşitli sorunlarla karşılaştıkları için koltuk altı bakımı yapmak onlar için şart oluyor. Bir bayana yakışmayan sorunlar husule geldiği için bu durumdan kendilerini haklı olarak rahatsız hissetmekteler.

Yaz aylarında giyilen kolsuz kıyafet ve mayolardan dolayı koltuk altı bölgesindeki sorunların göze çarpmasını istemeyen bayanlar nasıl koltuk altı bakımı yapmalı, uzmanlarımızdan öğreniyoruz. Tüm sorunlara karşı alacağınız basit bir önlem var, işte bunlardan birkaçı;

Koltuk altı bakımı

 

İstenmeyen tüyler için

Koltuk altı bakımı sir, ağda, epilasyon cihazları veya tıraş bıçağı gibi çeşitli metotlarla ortadan kaldırabilirsiniz. Tıraş bıçağı kullanıyorsanız öncesinde koltuk altınızı sabunlamalı ve temizleme işlemine öyle başlamalısınız. Ardından otluk altınızı iyice yıkamalısınız. Ağda ve epilasyon öncesi de koltuk altı kuru olmalıdır. Uygulamalar sonrasında yanma hissini ve tahrişi önlemek için cildini rahatlatacak kremler sürebilirsiniz.

Ter kokusuna karşı

Terleme sonrası ortaya çıkan kötü kokuyu engellemek için ilk yapacağınız şey, tüylerden arınmanızdır. Ardından da Ter kokusuna doğal çözüm başlıklı konumuzu inceleyerek ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Koltuk altı kararmasını önlemek için

Bunun içinde sizlere bitkisel bir önerimiz olacak. Koltuk altı kararmasına karşı yoğurt, bal ve limon suyunu karıştırıp koltuk altınıza sürün ve 15 dakika bekleyip koltuk altınızı durulayın.

Ağda ya da epilasyon sonrası kızarıklık için

Koltuk altındaki kızarıklığı önlemek için parabensiz kakao yağı kremini koltuk altınıza sürün.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver