Kolon Kanserine Doğal Çözüm, Kolon Kanserine Doğal Tedavi, Kolon Kanserine İyi Gelen Besinler

kolon kanserine iyi gelen yiyecekler, kolon kanserine ne iyi gelir, kolon kanserini önlemek için ne yemeli, kolon kanserini önlemek için neler yemeliyiz

Kolon kanserini önlemek için

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kalın bağırsakta meydana gelen ve ölümcül olan kolon kanserinin önlenebilmesi için bilim adamları araştırmalar yapmaya devam ediyorlar. Kolon kanserinden korunmak için yapılan son araştırmada havuç ve kerevizin kolon kanserini önlediği ortaya çıktı.

 

Lifli gıdalarla beslenmenin kolon kanserine iyi geldiği zaten biliniyordu. Lifli gıdalar, kanserojen maddelerin yoğunluğunu azaltıyor. Havuç ve kerevizde kanser oluşum riskini en aza indiriyor. Havucun ve kerevizin içinde antioksidanlar ve anti-kanser mineraller yer alıyor. Antioksidanlar ve anti-kanser minerallerin kolon kanserini önlediği Kore’deki Hallym Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar sonucunda ispatlanmıştır.

Havuç ve kereviz kansere yol açan hücreleri uyarmaktadır. Bu uyarı ile vücut önlemini almış oluyor. Yapılan çalışma ile kanserli hücrelerin kontrolsüz büyüme ve çoğalma sürecinin başlamış olmasına karşı havuç ve kereviz tüketimiyle hücrelerdeki büyümelerin azaldığına dikkat çekildi.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver