Kolesterol Düşürme Yöntemleri, Kolesterol Düşürmek İçin, Kolesterol Düşürmenin Yolları

kolesterol nasıl düşer, kolesterolü düşürmek için yapılması gerekenler, kötü kolesterolü düşürme,

Kolesterol düşürmek için ne yapmalı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kalp hastalığı, kalp krizi ve felç gibi ağır vakalara sebep olan kolesterol yüksekliği, beslenme yanlışları ve hareketsiz bir yaşam tarzı ile husule gelmekte ve beslenmenin düzene sokulması, yaşama hareket katılması ile de kolesterol yüksekliği düşürülmektedir. Beslenme programınızda yapacağınız bir kaç basit değişiklikler, yaşamınıza ekleyeceğiniz birkaç basit aktiviteler (spor, egzersiz, yürüyüş vs ) ile kolesterolünüzü düşürüp daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Kolesterolü düşürmek için yapılması gerekenler

 

Kendinize lifli gıdalardan oluşan bir beslenme çizelgesi hazırlayın. Çünkü lifli gıdalar çözülebilirlikleri yönünden bağırsaklarda kolay emilmekte ve vücuttan kolay atılmaktadır. Yüksek kolesterol hastaları ise kolesterolü düşürmek için yulaf ezmesi, yulaf kepeği, arpa ve pişmiş kuru fasulye ile diğer kuru baklagilleri muhakkak sofralarında bulundurmalılar. Bir porsiyon günlük olarak tüketeceğiniz bu gıdalar kolesterolünüzü düşürmenize muavenet edecektir.

Zeytinyağı ve omega-3 yağ asitleri de kolesterol düşürmek için muhakkak günlük olarak tüketilmesi gereken besinlerdir. Ayrıca sarımsak yemekte kötü kolesterolü düşürür.

Beslenmeni yanı sıra günlük uygulayacağınız egzersizlerde kolesterol düşürmenin yolları arasındadır. Düzenli olarak haftanın beş günü yarım saat orta tempoda ve açık havada egzersiz yapın. Egzersiz kötü kolesterolü düşürmede en etkili yöntemlerden bir tanesidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver