Kolesterol Belirtileri, Kolesterol Nedir, Kolesterol Yüksekliği Belirtileri

kolesterolu düşüren bitkiler, kolesterolü spor ile dengeleyin, koleterol düşürme,

Kolesterol Hastalarına Spor Yapma Önerisi

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Kolesterol değerlerinin kişilerin sağlığı üzerinde  büyük ölçüde etkisi vardır. Kolesterolü yüksek olan kişilerde arterioskleroz rahatsızlığına yakalanma riski oldukça yüksektir. Bunun yanı sıra kolesretol yüksekliği farklı hastalıkların oluşmasına neden olur ve aynı zamanda  bu hastalıkların bazıları hayati tehlikeye bile  yol açabilir. Arterioskleroz ile doku ve damar tıkanıklıkları ifade edilir. Tedavi edilmediği sürece tıkanıklık damarların tamamen kapanmasına kadar ilerler vede  kişileri hayati tehlikeyle karşı karşıya bırakmaya neden olur…

 

 

.Kolesterol değerlerini düşürmek için beslenme de büyük bir rol onuyor. Organizmanın ihtiyacı olan vitamin ve mineraller ile beslenerek kolesterol değerlerini kontrol altında tutmak mümkündür. Fakat sadece doğru beslenerek kolesterol değerlerinde olumlu bir sonuç elde etmek mümkün değildir. Çünkü  bir diğer önemli unsur spor yapmaktır. Doğru beslenmenin yanı sıra yeterli şekilde ve düzenli olarak spor yapmak da kolesretol değerlerini düşürmekte yardımcı olur.

Hatta sadece düşürmek için değil, kolesterol değerleri düşük olanlar, spor yaparak kolesterol değerlerinin çıkmasını sağlayabilirler. Doğru beslenmeye özen göstererek ve yeterince spor yaparak kalbiniz ve damarlarınız için de koruma sağlamış olursunuz.

İstediğiniz sonucu elde edip etmediğinizi düzenli olarak yaptırabileceğiniz doktor konrtolüyle öğrenebilirsiniz. Doktor kontrollerinin yanı sıra hızlı testler de sonucu seri bir şekilde öğrenmenize yardımcı olur. Bu testler eczanelerden kolaylıkla alınabilir. Yapılması gereken bir damla kan ile kolesterol değerini konrtol etmektir. Doktora gerek duymadan kendiniz bu testi evinizde yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver