Kolera Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Kolera Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

Kolera anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kolera Nedir, Kolera Ne Anlama Gelir, Kolera Ne Demektir, Kolera Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kolera ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kolera Anlamı

Kolera Nedir Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemi
Kısa, virgül biçimindeki bir bakterinin neden olduğu, bağırsak yolunda görülen bulaşıcı hastalık. 1883′te R. Koch tarafından bulunan kolera mikrobu, insan dışkısının bulaştığı yiyecek ve sularla yayılır. Sağlık hizmetlerinin çok yetersiz kaldığı ve aşırı nüfus yoğunlaşmalarının olduğu Uzak Doğu ülkeleri, kolera salgınlarının en çok görüldüğü yerlerdir. Mikrobun bağırsağa yerleşip hızla üremesinden sonra hastada şiddetli kusmayla birlikte, vücutta önemli su ve tuz kaybına yol açan ishal görülür. Bir süre sonra deri kurur, aşırı tuz kaybından adale kasılmaları başlar. Kolerayı önlemek için mikrobun bulaştığı kişiler diğerlerinden ayrılmalı, su ve yiyecekler çok sıkı denetlenmelidir. Ayrıca kısa bir bağışıklık süresi olan kolera aşısı da uygulanabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Kolera Nedir Kolera ödev ara Kolera kelime anlamı Kolera sözlükte ara Kolera ansiklopedi bilgi bankası ara Kolera ne demek Kolera neye denir

Kolera ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver