Kolay Zayıflama Yolları, Nasıl Zayıflarım, Zayıflama Yolları

zayıflama yöntemleri, zayıflama yöntemleri nelerdir, zayıflamak için, zayıflamak için ne yapılmalı

Zayıflamak için ne yapmalıyım?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflamak için ne yapmalıyım? Eminim ki bu soruyu kendinize ve çevrenizdekilere sık sık soruyor ve fazlalıklarınızı atmak için bir hal çare arıyorsunuzdur. Ancak bu suali kendinize ya da çevrenizdekilere sormak yerine beslenme ve diyet uzmanına sormanız daha müessir ve sağlıklı olacaktır. Çünkü sağdan soldan duyma bilgilerle veya başkalarının uyguladığı metotlarla zayıflamaya kalkarsanız sağlığınız için kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Vücudunuzda bulunan fazlalıkları ortadan kaldırmak için ya düzenli bir beslenme programı hazırlamalısınız ya da egzersize yönelmelisiniz. Ancak bunları yapmadan önce bir uzmana danışırsanız, kilolu olma sebebiniz araştırılır ve soruna yönelik kilo verme yöntemleri belirlenerek. Böylece sizin için uygun ve etkili olan yöntemler belirlenmiş, sizde daha kısa bir sürede amacınıza ulaşmış olursunuz. Çünkü kilo alma ya da verememenin sebepleri herkeste aynı değildir.

Kilo sorunu yaşamadaki sebeplere değinecek olursak; yanlış beslenme, iştahı kontrol edememe, yaşam tarzı, var olan bir hastalık, genetik bozukluk veya hareketsizliktir. Beslenme ve diyet uzmanının uygulayacağı bir takım testler sonucu beslenme programı ayarlanmalı ve egzersiz hareketleri belirlenmelidir

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver