Kolay Elektirik Devresi nasıl yapılır? Basit sigorta devresi yapılışı resimli anlatım

Konu ile alakalı etiketler: elektrik devresi, basit elektrik devresi nasıl yapılır, elektrik devresi nasıl yapılır, basit elektrik devresi, elektrik devresi yapımı, basit elektrik devresi yapımı, elektrik devreleri, basit devre yapımı, elektrik devresi nasıl kurulur, elektrik devresi kurma, elektrik devresi nedir, basit devre nasıl yapılır, basit bir elektrik devresi, , devre yapımı, elektrik devresinin yapılışı, elektrik devreleri nasıl yapılır, basit elektrik devreleri, basit devreler nasıl yapılır, basit elektrik devresi şeması, basit elektrik devresi oluşturma, kısa elektrik devresi, basit elektrik devresi nasıl kurulur, basit bir elektrik devresi nasıl yapılır, basit elektrik devresi nedir, 

Kolay Elektirik Devresi Yapılışı Nasıldır? Basit bir sigorta devresi nasıl yapılır? 
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1280×960.

Kolay Elektirik Devresi Yapılışı Nasıldır? Basit bir sigorta devresi nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar
BASİT BİR ELEKTRİK DEVRESİNİN DÜZENLENMESİ
(Akan Elektrik)

DENEYİN AMACI: AnahtarKolay Elektirik Devresi Yapılışı Nasıldır? Basit bir sigorta devresi nasıl yapılır? üreteç ve duy kullanarakKolay Elektirik Devresi Yapılışı Nasıldır? Basit bir sigorta devresi nasıl yapılır? devre yapmak ve bir elektrik devresinde bulunması gereken üç elemanı tanımak. Anahtar durumuna göre açık devre ve kapalı devre yapmak.

HAZIRLIK SORULARI:
1-Basit bir elektrik devresini nasıl oluşturabiliriz? Bir elektreik devresinde hangi elemanlar bulunur?Tartışınız.
2-Bir elektrik devresinde seri ve paralel devreler nasıl oluşturulur? Araştırınız.
3-Açık devre ve kapalı devre deyince ne anlıyorsunuz? Tartışınız.

KULLANILAN ARAÇ VE GEREÇLER:
1.güç kaynağı
2.duy (lambasıyla birlikte)
3.anahtar
4.bağlantı kablosu

DENEY DÜZENEĞİ:

DENEYİN YAPILIŞI:
1-Güç kaynağının ( + ) ve ( – ) kutbuna birer bağlantı kablosu takınız.
2-Bağlantı kablosunun bir ucunu anahtaraKolay Elektirik Devresi Yapılışı Nasıldır? Basit bir sigorta devresi nasıl yapılır? diğer ucunu ampule bağlayınız.
3-Anahtar açık konumdayken güç kaynağını 3-4Kolay Elektirik Devresi Yapılışı Nasıldır? Basit bir sigorta devresi nasıl yapılır?5 volta getirerek açınız.
4-Anahtar açık konumdayken ampülün yanmadığını gözleyiniz.
5-Bu defa anahtarı kapatıpKolay Elektirik Devresi Yapılışı Nasıldır? Basit bir sigorta devresi nasıl yapılır? devreyi tamamlayınız ve ampülün yandığını gözleyiniz.

DENEYİN SONUCU:
Akım geçmeyen devreye “açık devre”Kolay Elektirik Devresi Yapılışı Nasıldır? Basit bir sigorta devresi nasıl yapılır? akım geçen devreye “kapalı devre” denir.

TEORİK BİLGİ:
Üretecin bir ucundan diğer ucuna elektrik yüklerinin hareketini sağlayan kesintisiz iletken yola “elektrik devresi” denir. Elektrik devresinde akımın yönü ( + ) kutuptanKolay Elektirik Devresi Yapılışı Nasıldır? Basit bir sigorta devresi nasıl yapılır? ( – ) kutba doğrudur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver