Kola Nedir Hakkında Bilgi

Kola Nedir

Kola anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kola Nedir, Kola Ne Anlama Gelir, Kola Ne Demektir, Kola Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kola ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kola Anlamı

Cola acuminata. Kolagillerden, Afrika’nın sıcak bölgelerinde yetişen ve kola cevizi adıyla anılan, çekirdekleri kahveden daha uyarıcı olan bazı çiçeklerde ve hekimlikte kullanılan bir bitki. İlk yendiğinde acı gelen tadı, kısa bir süre sonra tatlılaşır. Bu nedenle yiyecek ve içecekleri tatlandırmak için kullanılır. Bir zamanlar kolalı meşrubatlarda da kullanılırken, yerini sun’î tatlandırıcılara bırakmıştır. Günümüzde Kuzey Afrika’da ve Orta Amerika’nın tropik bölgelerinde yetiştirilir.

Konu ile ilgili aramalar: Kola Nedir Kola ödev ara Kola kelime anlamı Kola sözlükte ara Kola ansiklopedi bilgi bankası ara Kola ne demek Kola neye denir

Kola ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver