Köknar Nedir Nerede Yetişir Hakkında Bilgi

Köknar Nedir Nerede Yetişir

Köknar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Köknar Nedir, Köknar Ne Anlama Gelir, Köknar Ne Demektir, Köknar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Köknar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Köknar Anlamı

Çamgiller (Pinaceae) familyasına ait Abies cinsini oluşturan yaklaşık 40 ağaç türünün ortak adı. Doğrudan dallardan çıkan iğnemsi ve yassı yaprakları vardır. Yaprakların alt ve üst yüzeylerinde yer alan gümüşsü iki çizgi köknarın en tanıtıcı özelliğidir. Dallarda dik duran kozalakları yaklaşık silindir ya da yumurta biçimlidir. Uzun boylu, koni biçimli ve son derece gösterişli ağaçlardır. Kuzey ve Orta Amerika, Kuzey Afrika, Asya ve Avrupa’da doğal olarak yetişir.

Konu ile ilgili aramalar: Köknar Nedir Köknar ödev ara Köknar kelime anlamı Köknar sözlükte ara Köknar ansiklopedi bilgi bankası ara Köknar ne demek Köknar neye denir

Köknar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver