Kokarca Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Kokarca Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Kokarca anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kokarca Nedir, Kokarca Ne Anlama Gelir, Kokarca Ne Demektir, Kokarca Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kokarca ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kokarca Anlamı

Yırtıcılar (Carnivora) takımından, sansarlar (Mustaliade) türüne ait bir memeli. Renkleri parlak koyu kahverengi ya da siyahtır. Postu iki renklidir. Ağız-burun kısmının ucu ve gözlerle kulaklar arasında kalan kısım beyaz, başın geri kalanı kahverengi ya da siyahtır. Kıçlarının her iki yanındaki bezlerden, tiksindirici bir koku yayarlar. Bu kokuyu savunma amaçlı kullanırlar. Tek yaşarlar. Yuvalanmak için ormanları tercih ederler. Geceleri avlanırlar. Ülkemizde Trakya ve Batı Karadeniz’de bulunmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Kokarca Nedir Kokarca ödev ara Kokarca kelime anlamı Kokarca sözlükte ara Kokarca ansiklopedi bilgi bankası ara Kokarca ne demek Kokarca neye denir

Kokarca ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver