Kokain Nedir Hakkında Bilgi

Kokain Nedir

Kokain anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kokain Nedir, Kokain Ne Anlama Gelir, Kokain Ne Demektir, Kokain Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kokain ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kokain Anlamı

Koka ağacının yapraklarından özütlenen, uyuşturucu madde. Koka ağacı Peru kökenli bodur bir bitkidir. 1000-3000 m yükseklikte yetişir. 3-5 cm uzunluktaki yaprakları yılda birkaç kez toplanır. Yaprakları %0,6-1,8 arasında kokain içerir. Güçlü bir uyarıcı olan kokain, ağız yoluyla, kamışla buruna çekilerek ya da sigarayla içilebilir. Bağımlılık yapma gücü çok yüksektir. Tek kullanımda bile bağımlılık yapabilir.

Kokain kullananlar başlangıçta geçici bir zindelik ve neşe hâliyle birlikte zekâ, söz ve hafızada geçici bir berraklık hissederler. Buna bağlı olarak yorgunluk azalır, çok konuşma ve aşırı heyecanlanma meydana gelir. Uzun süre kokain kullananlarda iştahsızlık, zayıflama, uykusuzluk, mide, bağırsak bozuklukları ve cinsel gücün azalması gibi fizikî belirtiler ortaya çıkar. Bedensel çöküntü olur.

Konu ile ilgili aramalar: Kokain Nedir Kokain ödev ara Kokain kelime anlamı Kokain sözlükte ara Kokain ansiklopedi bilgi bankası ara Kokain ne demek Kokain neye denir

Kokain ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver