Kodeks Nedir Hakkında Bilgi

Kodeks Nedir

Kodeks anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kodeks Nedir, Kodeks Ne Anlama Gelir, Kodeks Ne Demektir, Kodeks Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kodeks ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kodeks Anlamı

Tıpta ve veterinerlikte kullanılan tüm ilâç ve kimyevi maddelerin çeşitli dillerdeki adlarını, niteliklerini, uygulama sistemlerini, korunma biçimlerini gösteren resmî kitap, farmakope. Bu kitapta bütün ilâçların formülleri yazılıdır; yeni ilâçlar yapıldıkça, bunlar da kodeksin yeni baskılarında gösterilir. Kullanımdan kaldırılan ilâçların formülleri kodeksten çıkarılır. İlk kodeks, 1748′de Fransa’da yapıldı. Osmanlılarda ilk kodeks, 1844 yılında yayımlandı. İlk ulusal Türk kodeksiyse, 1930 yılında Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı tarafından düzenlendi.

Konu ile ilgili aramalar: Kodeks Nedir Kodeks ödev ara Kodeks kelime anlamı Kodeks sözlükte ara Kodeks ansiklopedi bilgi bankası ara Kodeks ne demek Kodeks neye denir

Kodeks ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver