Köçek Nedir Hakkında Bilgi

Köçek Nedir

Köçek anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Köçek Nedir, Köçek Ne Anlama Gelir, Köçek Ne Demektir, Köçek Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Köçek ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Köçek Anlamı

Kadın kılığına girerek eğlencelerde oynayan erkeklere verilen ad. Oyuncu kadınlara çengi ya da rakkase denir. Eskiden küçük yaştaki erkek çocuklar arasından oyunculuğa yatkın olanlar seçilerek eğitilirlerdi. Sakızlı Rum ve Çingene asıllı köçekler ünlüydü. Kız gibi giyinirler, saçlarını uzatırlardı. Saraylarda köçeklerden oluşan bir köçek takımı olduğu gibi, parayla diğer konaklara ya da eğlence yerlerine giden köçek takımları da vardı. Küçükler kemençe, lavta, def, zilli maşa gibi müzik aletlerinin eşliğinde oynarlardı. Genellikle eşcinsel oldukları için 1856 tarihli bir yasayla çalışmaları yasak edildi. Çoğu Mısır’a kaçtı. Köçek takımları da Sultan Abdülaziz döneminden sonra yavaş yavaş ortadan kalktı.

Konu ile ilgili aramalar: Köçek Nedir Köçek ödev ara Köçek kelime anlamı Köçek sözlükte ara Köçek ansiklopedi bilgi bankası ara Köçek ne demek Köçek neye denir

Köçek ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver