Kobra Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Kobra Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Kobra anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kobra Nedir, Kobra Ne Anlama Gelir, Kobra Ne Demektir, Kobra Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kobra ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kobra Anlamı

Kobra Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Sürüngenler sınıfından, kobragiller (Elipidae) ailesine ait yılan türlerine verilen genel ad. Zehirli yılanların en büyüğüdür. Dünyanın değişik bölgelerinde yaşayan birçok cinsi vardır. Avustralya ve Afrika’da yaşarlar. Çin’in güney kesimlerinde yaşayanlarına kral kobra adı verilir. Bu yılanların uzunluğu 5 metreye kadar çıkabilir. Başlıca besini öteki yılanlardır. Afrika’nın güneyinde yaşayanlarına tüküren kobra adı verilir. Bu yılan, zehrini düşmanının gözüne doğru tükürerek onu kör eder. Bunların dışında, Hint kobrası, Mısır kobrası, gözlüklü kobra gibi cinsleri de vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Kobra Nedir Kobra ödev ara Kobra kelime anlamı Kobra sözlükte ara Kobra ansiklopedi bilgi bankası ara Kobra ne demek Kobra neye denir

Kobra ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver