Klişe Nedir Hakkında Bilgi

Klişe Nedir

Klişe anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Klişe Nedir, Klişe Ne Anlama Gelir, Klişe Ne Demektir, Klişe Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Klişe ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Klişe Anlamı

Baskıda kullanılmak amacıyla üstüne kabartma resim, yazı ya da şekil çıkarılmış maden levha. Çeşitli maddeler (bakır, çinko, plastik vb.) kullanılarak ve çeşitli yöntemlerle (oyarak, kimyasal yıkama yöntemleriyle vb.) hazırlanmış birçok klişe tipleri vardır. Klişeler ayrıca kullanılacakları baskı makinelerine göre de farklılıklar gösterirler. Bunun dışında fotoğrafçılıkta fotoğraf basmaya yarayan negatiflere, gravürcülükte ıstampa basmak için kullanılan madenden, taştan ya da tahtadan kalıplara da klişe denir.

Konu ile ilgili aramalar: Klişe Nedir Klişe ödev ara Klişe kelime anlamı Klişe sözlükte ara Klişe ansiklopedi bilgi bankası ara Klişe ne demek Klişe neye denir

Klişe ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver