Klima Çarpmasına Bitkisel Karışım, Klima Çarpmasına Bitkisel Tedavi, Klima Çarpmasına Karşı Ne Yapmak Gerekir

klima çarpmasına karşı ne yapmalı, klima çarpmasına karşı yapılması gerekenler, klima çarpmasına ne iyi gelir, klima çarpmasına önlem

Klima çarpmasına karşı

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz aylarında serinlemek için birçok yerde (ev, iş yeri, araba vs.) tercih ettiğimiz klimalar bizi sıcak havanın etkisinden korurken bazı zamanlarda ise sağlığımız için büyük tehlike olabiliyorlar. Uzmanlar klima çarpmasına karşı alınması gereken en önemli tedbirin bol bol yeşil çay içmek olduğunu söylüyorlar. Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, giderek yaşamın bir parçası haline gelen klimaların hastalıkların artış sebebi olduğunu vurgulayarak klima çarpmasına karşı yeşil çayı sıcak olarak değil, soğuk olarak tüketilmesinden yana.

Günlük yaşam koşullarını rahatlatmak için kullanılan klimalar bireylerde soğuk algınlığı, grip, bronşit, zatürre gibi hastalıkların görülme riskini arttırmaktadır. Klimanın yol açmış olduğu bu sağlık problemlerin önüne geçmek istiyorsanız Yeşilada’nın önermiş olduğu gibi gün içerisinde bol bol soğuk yeşil çay tüketmelisiniz. Soğuk yeşil çayı içerken dilerseniz nane dilimi ve taze nane yaprakları da kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver