Klasik Kelime Çeviri Programı Ücretsiz İndir Self Sözlük Türkçe Kullanımı Hakkında Bilgi

Klasik Kelime Çeviri Programı Self Sözlük Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır? Türkçe Açıklama – Windows 8,7,Vista, Xp Programları ve Mobil Uygulamaları Son Sürüm

Aşağıda Self Sözlük isimli program için kısaca tanıtımı, neye yaradığı, genel özellikleri ve en son sürümü (yeni versiyon) download linki yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Self Sözlük, Türkçe-İngilizce, İngilizce-Türkçe çeviri yapabileceğiniz fakat klasik sözlük programlarından oldukça farklı ve birçok dilde geniş kelime tercümesine sahip bir çeviri programdır.

Yazdığınız kelimelerin okunuşlarını sesli olarak dinleyebilir, Türkçe, İngilizce, Rusça, Almanca, İtalyanca, Fransızca ve daha birçok dildeki karşılıklarını bulabilir ve o dildeki yazılış şekillerini de birebir görebilirsiniz.

Programın temel felsefesi ise; diğer çeviri kurumlarına ait dil ve sözlük hizmetlerinden, ek tarayıcı bağlantısı açmadan, bizzat program üzerinden yararlanabilmektir. Bu şekilde; yazdığınız kelimenin Google aramasını yapabilir, Ekşi Sözlük de ki açıklamasını öğrenebilir, Türk Dil Kurumu‘nun kelime hakkındaki açıklamalarını inceleyebilir ve daha birçok kurumun kelime hakkında size vereceği bilgi hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Özelliklerini maddeler halinde sıralayacak olursak:

Zargan, Sesli Sözlük, Sözlük.net, Tureng, Ekşi Sözlük, Google ve Türk Dil Kurumu’ ndan arama yapabilme. Aratılan kelimeleri veritabanına otomatik olarak kaydetme. Bu kaydetme özelliği sadece Zargan, Sesli Sözlük, Sözlük.net, Tureng siteleri için geçerlidir. İstenilen bir metnin İngilizce okuyabilme. Sayfa Paraçalama teknikleri ile reklam, resim ve scriptlerden arındırılmış olarak kelimeri görüntüleme. Yüksek hız ve düşük bant genişliği (Programın hızı sitenin hızı ile alakalı olduğunu unutmayınız. Eğer site iyi çalışyorsa program o ölçüde iyi çalışıyor). Web Tabanlı arayüz ile görsel ve kolay kullanım. Kurulum gerektirmeyen programlama mimarisi. Otomatik tamamlama ve öneriler altyapısı. Bu sayede siz yazarken (eğer daha önceden veritabanınızda kayıtlı ise) otomatik olarak en yakın sonuçlar önerilir. İstisnai olarak Sesli Sözlük’ te arama yaparsanız kelimeler veritabanınızda olmasa dahi yine öneriler çalışır. Google ile arama yaparken meşhur Google Önerileri (Suggestions) görüntülenir.

Ayrıca;

Sonuç ekranında bir kelime üzerinde çift tıklattığınızda, o kelime otamatik olarak aratılır. Çift tıklma esnasında klavyeden ALT tuşuna basılı tutarsanız o kelime İngilizce olarak okunur. Yine çift tıklama esnasında klavyeden CTRL tuşuna basılı turarsanız paragraf seçilir ve o paragraf İngilizce olarak okunur.

Yenilikler; (v0.80)

Wikipedia araması da eklendi.Ayarlar ve bilgi menüleri eklendi.Aranan kelime sayısını bildiren istatistikler eklendi.

Yenilikler; (v0.88)

Sistem tepsisinde görüntülenebilmeProgramdan çıkmadan pencereyi gizleyebilmeGoogle ve Wikipedia motorları için yeni dil ve domainler

Not: Uygulama küçük boyutludur ve kurulum gerektirmeden kullanılabilmektedir. Bundan dolayı uninstall seçeneği bulunmamaktadır. Ayrıca 1.10 sürüm yeniliklerini üretici vermediği için yayımlanmamaktadır.

PROGRAMI BEDAVA İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Program hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver