Klan Nedir Hakkında Bilgi

Klan Nedir

Klan anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Klan Nedir, Klan Ne Anlama Gelir, Klan Ne Demektir, Klan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Klan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Klan Anlamı

Aralarında kan bağı bulunan bireylerden oluşan toplumbilimsel birim. Klan içindeki kan bağı, klan bireylerinin ortak atası, genellikle bir bitki ya da hayvanı simgeleyen totemlerle gösterilir. Klan bireyleri arasında kan bağı ya da akrabalık ne biçimde olursa olsun, çoğunlukla dışarıdan evlenmeyi gerektirir. Klanlar ya eski İskoçya’da olduğu gibi çok sayıda bireyden ya da Avustralya yerlilerinde görüldüğü gibi birkaç bireyden oluşabilir. Klanlarda toprak ya da ad ortaklığı görülebilir. Klan örgütlenmesi uzun süre İrlanda ve özellikle Kuzey İskoçya’da sürmüştür.

Konu ile ilgili aramalar: Klan Nedir Klan ödev ara Klan kelime anlamı Klan sözlükte ara Klan ansiklopedi bilgi bankası ara Klan ne demek Klan neye denir

Klan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver