Kızlık Zarı

KIZLIK ZARI

Kızlık zarı ya da bekaret zarı, yuvarlak veya orak şeklinde bir mukoza kıvrımıdır. Kadın cinsel organının ön kısmıyla giriş kısmı arasında bulunur.

Sponsorlu Bağlantılar

Normal olarak boşluğundan (ortasındaki delikten) bir serçe parmağı geçebilir, fakat kişiden kişiye değişiklik göstermekte, daha büyük veya daha küçük olabilmektedir. Bekaret veya kızlık zarının biyolojik işlevi konusunda bilim adamları tek bir görüşe sahip değiller. Önceleri kızlık zarının cılız yaradılıştaki kişileri başkalarının cinsel ilişki girişimine karşı koruyan doğal bir kilit olduğu varsayımı ortaya atılmıştı.

Başka bir görüşe göre de, eski erkeklerin cinsel organlarının şimdikinden daha ince ve küçük olduğu, kızlık zarının spermaların dışarı akmasını önlediği varsayılmıştır.

Günümüzde dünyanın birçok toplumunda kızlık zarının kızın dokunulmamış, temiz olduğunun kanıtı olduğu inancı etkinliğini sürdürmektedir.

Ancak kızlık zarının spor yaparken veya kendi kendini tatmin sırasında da yırtıldığı görülmüştür. Bu zar bazen de doğuştan yoktur. Bazı kızlık zarlarının ise, doğum yaptıktan sonra bile bozulmadığı saptanmıştır.
Aramalar: kızlık zarı nedir? bekaret zarı nedir? kızlık zarı neden var?

var Ads1 = document.getElementById(‘AdsenseAds1′);
var Ads2 = document.getElementById(‘AdsenseAds2′);

Ads1.parentNode.removeChild(Ads1);
Ads2.parentNode.removeChild(Ads2);

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver