Kızılağaç Nedir Nerede Yetişir Hakkında Bilgi

Kızılağaç Nedir Nerede Yetişir

Kızılağaç anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kızılağaç Nedir, Kızılağaç Ne Anlama Gelir, Kızılağaç Ne Demektir, Kızılağaç Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kızılağaç ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kızılağaç Anlamı

Huşgiller (Betulaceae) familyasından Alnus cinsini oluşturan yaklaşık 30 ağaç türünün ortak adı. Kızılağaç, boyu 20 m’yi aşabilen, esmer kabuklu, seyrek dallı bir ağaçtır. Daha çok serin bölgelerde ve nemli dere yataklarının bulunduğu yerlerde görülür. Uzunluğu 4-9 cm genişliği 3-7 cm arasında değişen ters yumurta biçimli ve testere dişli yaprakları vardır. Köklerinde bulunan, havanın serbest azotunu bağlayan yumrular nedeniyle toprakları azotça zenginleştirir. Çoğunlukla kuzey yarı kürede ve daha az olarak Güney Amerika’nın batısında görülür. Türkiye’de, Trakya, Marmara çevresi, Batı Karadeniz ve Doğu Karadeniz’de saf ve karışık olarak yayılış gösterir.

Konu ile ilgili aramalar: Kızılağaç Nedir Kızılağaç ödev ara Kızılağaç kelime anlamı Kızılağaç sözlükte ara Kızılağaç ansiklopedi bilgi bankası ara Kızılağaç ne demek Kızılağaç neye denir

Kızılağaç ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver