Kızıl Saçlara Makyaj, Kızıl Saçlara Nasıl Makyaj Yapılır, Kızıl Saçlara Uygun Makyaj

kızıl saçlılar nasıl makyaj yapmalı, kızıl saçlılara makyaj, kızıl saçlılara makyaj önerileri, kızıl saçlılara makyaj tüyoları

Kızıl saçlara makyaj önerileri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer saçlarınız kızıl ise kızıl saçlara makyaj önerilerimizden yararlanarak doğal güzelliğinizi bozmadan çekici bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ten rengi açık olan bayanlara yakışan bir saç rengi olan kızıl, makyaj yaparken itina isteyen bir renk olmasından dolayı kızıl saçlara sahip olan bayanlar bu detayları dikkate almalılar.

 

Güzelliğinize güzellik katacak öneriler sizlerle;

 

Kızıl saçlara makyaj önerileri

 

Öncelikle fondöten seçiminden başlayalım. Makyajın alt yapısını oluşturan fondöten son derece önemli bir unsurdur. Kızıl saçlı bayanlar sarımtırak ve şeftali tonlarına sahip fondötenleri kullanmalılar. Katiyen kırmızı ve pembe bazlı fondötenlere yanaşmayın.

Makyajın en önemli detaylarından biridir, far kullanımı. Gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkartmak istiyorsanız , camel, bal rengi ya da altın tonlarını tercih edin. Rimel olarak ise kahverengi ya da mürdüm renkler kullanılmalıdır. Siyah rimel ve siyah göz kalemi kesinlikle size yakışmayacaktır.

Allık seçimi de şeftali tonlarından yana olmalıdır. Kesinlikle bronz allık kullanmamalısınız.

Ve dudakların rengi… İşte en riskli olanı ve en çok hata yapılanı ruj seçimidir. Çünkü bazı renklerin ton farkı olmasından dolayı ruj seçimi biraz zordur. Örneğin kırmızı rengi bazılarına çok yakışır ancak kırmızının farklı bir tonu kullanıldığı zaman kötü bir görünüm de elde edilebilir. Bu nedenle ruj seçiminiz için kendinize biraz vakit ayırıp istediğiniz rengin tüm tonlarını denemeli ve yüzünüze yakışanı seçmelisiniz. Eğer seçim yapmakta zorlanırsanız dudak renginize yakın rujları tercih edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver