Kızıl Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Kızıl Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

Kızıl anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kızıl Nedir, Kızıl Ne Anlama Gelir, Kızıl Ne Demektir, Kızıl Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kızıl ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kızıl Anlamı

Kızıl Nedir Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemi
Çocukluk döneminde gözlenen bir hastalık. Boğaz ağrısına da yol açan bir bakteri bu hastalığa neden olur. Çocuğun derisinde her yerde kırmızımsı pembe döküntü oluşur. Ateşin anîden çok fazla yükselmesiyle başlar. Ayrıca çocuk kızarır, boğazı ağrır. Bademcikleri şişerek kızarır ve beyaz bir zarla kaplanır. İkinci gün yüzü kırmızı bir renk alır ve döküntü bedenin her yerine yayılır. Bununla birlikte, söz konusu belirtiler her zaman bu kadar şiddetli değildir. Hastalık bazı çocuklarda yalnızca biraz ateş yükselmesi ve biraz da boğaz ağrısı şeklinde görülür. Hastalık sırasında iştah kaybı yaşanır.

Kızıl, eskiden birçok ölüme yol açan hastalıklardan birisiyken günümüzde antibiyotiklerle kolayca tedavi edilebilmektedir. Hastalık süresi 7-10 gündür.

Kızıl hastalığı bulaşıcıdır. Kızıl hastalığından sorumlu bakteriler, boğaz ve bademciklere yayılarak çoğalır. Bu bakteriler son derece yaygın olduğu ve hiçbir hastalık belirtisine yol açmadan insanlarda bulunabildiği için, çocuğun hastalığı nereden aldığı kestirilemez. Bakteriler öksürme ve hapşırmayla bulaşır. Ama bazı insanlarda hastalığın belirtileri tam olarak görülmediği için nereden bulaştığı belli olmaz. Bakteriler bedene solunum yoluyla girmelerinin yanı sıra yaralardan da geçebilir.

Hasta çocuğa bol miktarda sıvı verilmelidir. Ateş çok yükselmişse ılık suya batırılmış süngerle hastanın bedeni silinerek ateş düşürülmelidir.

Konu ile ilgili aramalar: Kızıl Nedir Kızıl ödev ara Kızıl kelime anlamı Kızıl sözlükte ara Kızıl ansiklopedi bilgi bankası ara Kızıl ne demek Kızıl neye denir

Kızıl ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver