Kızartılmış Yemekler Zararlı Mı, Kızartma Yemek Zararlı Mı, Kızartma Yemenin Zararları

kızartma zararı, kızartma zararları, kızartma zararlı değil, kızartma zararlı mı

Kızartma zararlı değil mi?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kızartma sevenleri sevindirecek bir haberimiz var! Bu zamana kadar kızartmanın zararlı olduğunu biliyor ve mümkün olukça kızartmadan uzak durmak zorunda kalıyorduk. İspanyol bilim adamlarının yapmış oldukları bir araştırma ile düzenli tüketilen kızartmanın kalp krizine yol açmadığı ortaya çıktı.

 

Kızartma zararlı değil!


Kızartılmış yiyeceklerde zeytinyağı veya ayçiçek yağı kullanılmış ise bir tehlikesi bulunmadığı söyleniyor. Kalp krizi riskini tetikliyor diye hayatımızdan çıkarttığımız kızartmanın zararlı olmadığı açıklandı. İspanyol bilim adamları 40 binden fazla kişiyi 4 gruba ayırarak inceleme yaptı. Sonuç olarak ise, kızartılmış yiyecekleri en fazla ve en az tüketenler arasında kalp krizi gibi koroner bir rahatsızlığa yakalanma olasılığının değişiklik göstermediği bildirildi.

Bu sonuçlarla ilgili olarak Almanya Regensburg Üniversitesi profesörü Michael Leitzmann, kızartılmış yiyeceklerin kalp hastalıkları ile ilgili bir bağları yoktur diye konuştu. Ayrıca Leitzmann kızartma türü yiyeceklerin hiçbir sağlık sorununa da yol açmadığına dikkat çekti.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver