Kızamıkçık Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Kızamıkçık Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

Kızamıkçık Nedir Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemi
Kızamıkçık anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kızamıkçık Nedir, Kızamıkçık Ne Anlama Gelir, Kızamıkçık Ne Demektir, Kızamıkçık Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kızamıkçık ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kızamıkçık Anlamı

Kızamığa benzeyen, döküntülü ve bulaşıcı bir hastalık. Mikrobu bir virüstür. Kırıklık, halsizlik ve baş ağrısıyla başlar. Bütün vücutta ufak, kırmızı lekeler görülür. Birkaç gün sonra, bu lekeler kaybolur. Kızamıkçığı kızamıktan ayıran belirtiler şunlardır: Ateş yüksek değildir; hastalık pek ağır bir durum almaz; vücudun birçok yerinde, özellikle ensede lenf boğumları şişer. Hasta yatakta dinlenmeli, üşütmemeli ve hafif olmakla birlikte besleyici gıdalar almalıdır. Kızamıkçıklı hastalar, sağlamlardan ayrılmalıdır. Kızamıkçık, özellikle gebe kadınlar için tehlikelidir. Bu durum, çocuğun sakat doğmasına neden olabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Kızamıkçık Nedir Kızamıkçık ödev ara Kızamıkçık kelime anlamı Kızamıkçık sözlükte ara Kızamıkçık ansiklopedi bilgi bankası ara Kızamıkçık ne demek Kızamıkçık neye denir

Kızamıkçık ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver