Kızamık Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Kızamık Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

Kızamık Nedir Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemi
Kızamık anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kızamık Nedir, Kızamık Ne Anlama Gelir, Kızamık Ne Demektir, Kızamık Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kızamık ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kızamık Anlamı

Çocukluk döneminde gözlenen virütik bir bulaşıcı hastalık. Virüs enfeksiyonuyla ortaya çıkar. Virüsün bulaşmasından 21 gün sonra ilk belirtiler görülür. Tipik belirtisi deri üzerindeki kırmızı lekelerdir. Lekelerin çıktığı evrede ateş ve hâlsizlik gözlenir.
Kızamığın aşısı vardır; ama koruma sağlamayıp yalnızca hastalığın hafif geçirilmesini sağlar. Genellikle iki yaşındaki çocuklara yapılır.

Kızamık hastalığı bulaşıcıdır. Damlacık enfeksiyonu şeklinde; yani kızamık olmuş birinin hapşırması ya da öksürmesi sonucu havadaki virüsün kişiden kişiye geçmesi yoluyla bulaşır. Bir kere kızamık hastalığı geçirildikten sonra ömür boyu bir daha geçirilmez. Yani kişi kızamığa karşı bağışıklık kazanır. Annenin süt emzirmesi sırasında bebek kızamık hastalığını geçirmez. Çünkü bu evrede annenin çocukluğunda önceden geçirdiği kızamık hastalığının antikorları süt ile bebeğe geçer.

Bu hastalığa yakalanan çocukların, mutlaka yatakta olmasa da, dinlenmesi ve bolca sıvı şeyler içmesi gerekir. Ateş çok yükselmişse, ılık suya batırılmış süngerle hastanın bedeni silinerek ateş düşürülebilir.

Konu ile ilgili aramalar: Kızamık Nedir Kızamık ödev ara Kızamık kelime anlamı Kızamık sözlükte ara Kızamık ansiklopedi bilgi bankası ara Kızamık ne demek Kızamık neye denir

Kızamık ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver