Kız Çocuğu Boy Kilo, Kız Çocuğu Boy Kilo Cetveli, Kız Çocuğu Boy Kilo Oranı

kız çocuklarında ideal boy kilo cetveli, kız çocuklarında ideal boy kilo grafiği, kız çocuklarında ideal boy kilo oranları, kız çocuklarında ideal boy oranı

Kız çocukları boy kilo cetveli

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Gelişimin ve büyümenin maksimum boyutta olduğu çocukluk dönemi süreci, ne var ki her çocukta aynı şekilde ilerlemiyor. Bazı çocuklar yaşının gerektirdiği şekilde gelişme ve büyüme gösterirken, bazıları da bu gelişimin gerisinde kalıyor. Tabii buna, aşırı gelişme gösterenlerde dahil…

Çocukluk döneminin en büyük özelliği, gelişme ve büyümedir. Geçirilen hastalıklar ve yetersiz beslenme çocukluk döneminde büyüme ve gelişmeyi olumsuz etkileyen en büyük sorunlardır.

Boy uzaması 18-19 yaşlarına kadar sürer. Hastalıklar, düzensiz ve sağlıksız beslenme sonucu gelişim ve büyüme durabilir. Bunun sonucunda çocuk, 18-19 yaşlarına geldiğinde boy ve kilosundan memnun kalmayabilir. Belki kilo için bir hal çare bulunabilir, ama boy uzaması için artık yapacak bir şey yoktur.

Kız çocuklarının yaşlarına göre gelişim ve büyümelerinin doğru olup olmadığını, Persentil tablosuna bakarak anlayabilirsiniz.

 

Kız çocuklarında ideal boy kilo cetveli

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver