Kız Böceği Nedir Hakkında Bilgi

Kız Böceği Nedir

Kız Böceği anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kız Böceği Nedir, Kız Böceği Ne Anlama Gelir, Kız Böceği Ne Demektir, Kız Böceği Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kız Böceği ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kız Böceği Anlamı

Odonata takımını oluşturan ince uzun gövdeli, büyük kanatlı, yaklaşık beş bin kadar türü olan böceklerin ortak adı. Yusufçuk olarak da bilinir. Genellikle su kenarlarında yaşayan etçil bir böcektir. Kız böceklerinin yuvarlak iri başları, küremsi iri gözleri vardır. Uzun gövdeleri silindir biçiminde ya da yassı olabilir. Dinlenirken kanatlarını açık ve yatay tutarlar. Kanatları çok damarlı ve uzundur. Dişileri sarımsı, erkekleri mat mavi renktedir.

Konu ile ilgili aramalar: Kız Böceği Nedir Kız Böceği ödev ara Kız Böceği kelime anlamı Kız Böceği sözlükte ara Kız Böceği ansiklopedi bilgi bankası ara Kız Böceği ne demek Kız Böceği neye denir

Kız Böceği ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver