Kıyamet Nedir Hakkında Bilgi

Kıyamet Nedir

Kıyamet anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kıyamet Nedir, Kıyamet Ne Anlama Gelir, Kıyamet Ne Demektir, Kıyamet Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kıyamet ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kıyamet Anlamı

Kalkmak, dikilmek, ayaklanmak, doğrulmak ve dirilmek anlamlarına gelen kıyamet, İslâm inancında, evrenin düzeninin bozulması, her şeyin altüst olarak yok olmasıyla birlikte, ölen tüm insanların yeniden dirilerek ayağa kalkması olayını dile getirir. Bu olay Kur’an’da çok çeşitli isimlerle anılır. Bunların başlıcaları: Yevmü’l-Kıyame (Kalkış, Diriliş Günü), Yevmü’l-Ahir (Son Gün), Yevmü’d-Din (Ceza Günü)’dir. Bu adlar Kıyamet’in oluş biçimi ve sonuçlarına ilişkin çeşitli nitelik ve yönlerini açığa çıkarmakta, tanımlamaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Kıyamet Nedir Kıyamet ödev ara Kıyamet kelime anlamı Kıyamet sözlükte ara Kıyamet ansiklopedi bilgi bankası ara Kıyamet ne demek Kıyamet neye denir

Kıyamet ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver