Kıvırcık Saç Bakım Maskesi, Kıvırcık Saç Maskeleri, Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Maskesi

kıvırcık saçlar için saç maskesi, kıvırcık saçlara maske, kıvırcık saçlara maske tarifleri, kıvırcık saçlara özel saç maskeleri

Kıvırcık saçlar için bakım maskeleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kıvırcık saçlara sahip olan bayanların birçoğu saçlarının şekillenmemesinden ve sürekli kabarmasından dolayı şikayet edip dururlar. Bu durumdan kurtulmanın yolunu arayan kıvırcık saçlı bayanlar için güzellik uzmanlarının önerilerinden derlediğimiz saç bakım maskelerine yer vermek istiyoruz.

 

Sürekli kabaran, indirmekte zorlandığınız ve kontrol altında tutamadığınız saçlarınıza şekil vermek ve söz dinletmek için aşağıda ki maske tariflerinden dilediğinizi seçip uygulayın. Her biri mutfağınızda bulunan malzemelerle hazırlandığı için zorluk çekmeyeceksiniz.

 

Kıvırcık saçlara maske tarifleri

Bir adet yumurtayı bir kase içine kırıp, karıştırın. İçine biraz zeytinyağı (badem yağı veya susam yağıda olabilir) ekleyerek köpürene kadar karıştırmaya devam edin. Ardından bu karışımı saçlarınıza sürün. Karışımı sürerken saç diplerinden uçlara doğru sürmeye özen gösterin. Daha sonra saçlarınızı bone ya da ılık havlu ile kapatın. Yarım saat sonra saçlarınızı ılık su ile şampuanlayarak yıkayın.

Bir çay kaşığı balı daha önceden kaynatıp ılımaya bıraktığınız olan suya ekleyin. Bal eriyene kadar suyu karıştırın. Bal eridikten sonra ballı suyu saçlarınıza sürün ve iyice yedirin. Ardından saçlarınızı geniş dişli bir tarakla tarayın ve kurumasını bekleyin. Kurudukta sonda saçlarınızı şampuanla yıkayın.

Bir adet muzu iyice ezin. Ezdiğiniz muzu bir kase süte ekleyin ve iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı saçlarınıza sürün ve yarım saat bekleyin. Ilık su ve şampuan ile saçlarınızı yıkayın. (süt yerine yoğurtta kullanılabilir)

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver