kivi zayıflatırmı-kivi ile zayıflama-kiwinin faydaları Hakkında Bilgi

Aşağıda kivi zayıflatırmı-kivi ile zayıflama-kiwinin faydaları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

kivi zayıflatırmı-kivi ile zayıflama-kiwinin faydaları

Kivi ve Faydaları

* Başlı başına bir C vitamini deposudur, bir adet kivide günlük alınması gereken C vitamini ihtiyacından fazlası vardır,
* Kivinin bitkisel besinleri DNA’yı korur,
* Antioksidan özelliği vardır,
* Kan şekeri kontrolü için yararlıdır,
* Kolon kanserini engellenmesine yardımcı olmaktadır.
* Astıma karşı koruma sağlar,
* Kan inceltici özelliğiyle kan pıhtılaşması riskini önemli bir şekilde düşürmekte ve kanınızdaki yağ miktarını azaltmaktadır;

Kivi kolesterol seviyesini düşürür, kan basıncını ayarlayarak yüksek tansiyonu düşürür, göğüs kanserini önlemede faydalıdır, bağışıklık sistemini güçlendirir, kanı temizler, grip ve soğuk algınlığında tedavi edicidir.

1 adet kivi=46 kalori olduğu için öğle ve akşam öğünlerinde bir öğünde 3 kivi yiyerek iştahınızı önemli ölçüde kesebilirsiniz. Bu da iştah kesici bir meyve olarak kivi ile zayıflama sağlayacaktır.

Tüysüz Kivi
Actinidia arguta (Hardy kiwi )yada baby kiwi,grapes(Üzüm) kiwi adıyla adlandırılan bu kiwi bölgemizde hiç tanınmamış bir çeşittir.

Çin ve Sibirya menşeyli olduğu net kaynaklarından tespit edilebilmiştir.
Kabuğunun yeşil ve meyvesinin küçük oluşu ,yaprağı ve asmasının bilinen tür olan Actinidia deliciosa dan farkı oluşu ile dikkat çekmektedir.
Eksi 35C dereceye kadar dayanıklı olması nedeniyle Soğuk iklim Kiwisi olarak ta adlandırılmaktadır. Tek başına meyve verebilmekte olup,sarmaşık formatına sahip oluşu nedeniyle
Ağaçlara tırmanarak meyve verdiği gözlenmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver