Kısmi Yüz Felci Tedavisi-Bitkisel Çözümler İle Kısmı Felç Doğal Tedavi Hakkında Bilgi

Aşağıda Kısmi Yüz Felci Tedavisi-Bitkisel Çözümler İle Kısmı Felç Doğal Tedavi ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kısmi Yüz Felci Tedavisi-Bitkisel Çözümler İle Kısmı Felç Doğal Tedavi
yüz felci

yüz felci

Yüz felci merkezi sinir sisteminin tam veya kısmi olarak fonsiyonlarını yerine getirememesinin neticesinde görülen bir felç durumudur. Yüz felçi genellikle görüldüğü kişide yüzde kalıcı veya uzun süreli etkisi olabilecek bir takım sıkıntılar doğurabilmektedir. Yüz felci soğuğa maruz kalma gibi nedenlerle ortaya çıkabileceği gibi hiçbir dışsal etken olmaksızın da ortaya çıkabilmektedir. Kafatasının kemiğinde görülen kırıklar ve çatlaklar da kısmi yüz felcine neden olabilmektedir. Diğer yandan yüz ve kafatasında görülen tümörlerin büyümesi neticesinde görülen sinir sıkışmaları da yüz felcine neden olmaktadır. Kulak enfeksiyonları ve iltihapları, zona ve diyabet gibi hastalıklar da yüz felcinin muhtemel sebepleri arasında sıkça görülmektedir. Yüz felci genel bir felç riskinin de habercisi olabilir. Bununla birlikte kısmi yüz felci genel yüz felcine göre daha acılı ve rahatsızlık verici olabilir. Diğer yandan da kısmi yüz felcinin tekrar iyileşme imkanı bir hayli yüksektir.

Kısmi Yüz Felcinin Belirtileri

Yüz felcinin türüne bağlı olarak bazı kişilerde hiç bir belirti görülmeyebilir veya çok az belirti verir. Yüz felci, beyinin ön kısmında bulunan sinir merkezinin çekirdek kısmında meydana gelen sinir harabiyeti neticesinde görülmektedir.

Kısmi yüz felcinin en önemli belirtisi, kulakların arka tarafında ve bir kulakta görülen sürekli ağrıdır. Ayrıca yutkunma güçlüğü de dikkat çekici diğer bir yüz felci belirtisidir. Tek taraflı olarak görülen kısmi yüz felçleri, etkiledikleri yüz kısmında duyma ve konuşma güçlükleri oluşturabilir. Yüz felci olan kişilerin yüzlerinde dudak, yanak ve göz çevresi kasları tam anlamıyla işlevlerinde yerine getiremedikleri için göz ve kaş düşmesi, dudak ve ağız eğriliği görülmektedir. Daha doğru bir tabir ile yüzde kısmi yüz felci neticesinde bir asimetri oluşmaktadır.

Yüz felcine bitkisel çözüm yolları: Elbette her sağlık problemi gibi kısmi yüz felci için de faydaları olan etkili doğal çözümler vardır. Bunlar arasında kendisini ispat etmiş olan en etkili bitkisel kürleri sizlerle paylaşalım:

Yüz Felcine İyi Gelen Şifalı Bitkiler Kürü:

Gerekli Malzemeler: Nezle otu, Beyaz çam fıstığı, Lavanta çiçeği, Zeytinyağı, Sirke

Hazırlanışı

* Nezle otu, zeytinyağı küçük bir tencerede pişirilir. Daha sonra pişirile bu nezle otu ince bir tülbent vasıtasıyla süzülerek suyu damıtılır. Elde edilen nezleotu suyu, kısmi felç problemi olan yüz bölgesine yüz masajı ile birlikte uygulanır.

* İnce ince kıyılmış nezle otu kökü, sirke dolu bir şişede bekletilir. Süzülerek elde edilen sıvı felçli yüze masajla tatbik edilir.

* Ezilerek hazırlanan beyaz çam fıstığı zeytinyağı ile yoğrularak merhem kıvamına getirilir.

Elde edilen bu merhemden felçli bölüme günde iki kez masaj yapılarak sürülür.

* Lavanta çiçeği, sirke içine bırakılarak iki gün dinlendirilir.

Tülbentten geçirildikten sonra, elde edilen lapa felçli yüz üzerine masaj yapılarak sürülür.

Yüz Felci İçin Doktora Gitmek Gerekir Mi?
Yüz felci için verdiğimiz doğal tedavi kürleri kesinlikle doktor tedavisinin yerini tutmaz. Sadece yüz felcinin yan etkilerini ve belirtilerini hafifletebilir. Bu nedenle doktora tedavi olarak yüz felcine neden olan asıl sebebi bulmak daha faydalı olacaktır. Doktorların teşhis amacıyla bilgisayarlı tomografi, omurilik sıvısı ve MRI gibi gelişmiş teşhis seçenekleri mevcuttur.

Yüz Felcinin Tedavisi:

Yüz felci için yüz masajları oldukça işe yaramaktadır. Bunun haricinde sinirlerin kendisini onarmasını sağlamak amacıyla bir takım ilaçlar da kullanılabilir. Ayrıca düzenli beslenme ve yüz egzersizleri, yüz felcinin iyileşme sürecini hızlandırır.

kısmi felç inme,kısmi felç belirtileri,kısmi felç nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver