Kısırlık Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Kısırlık Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

Kısırlık Nedir Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemi
Kısırlık anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kısırlık Nedir, Kısırlık Ne Anlama Gelir, Kısırlık Ne Demektir, Kısırlık Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kısırlık ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kısırlık Anlamı

Çeşitli nedenlere bağlı olarak üreme yeteneğinin olmaması. Erkeklerde kısırlık, erbezinin doğuştan olmayışı ya da torbalara inmemesi (gizli erbezlilik) ya da tüberküloz, kanser gibi hastalıklar nedeniyle erbezlerinin tahrip olması sonucu ortaya çıkar. Kadınlarda kısırlık daha çok görülür; en önemli kısırlık nedeni, dölyatağı borularındaki tıkanıklıktır. Bundan başka yumurta oluşmaması, dölyatağı boynu iltihabı ve iç salgıbezlerindeki yetersizlikten dolayı yumurtanın dölyatağı mukozasına yerleşememesinden ötürü kısırlık doğabilir. Kısırlık, kesin teşhisten sonra tedavi edilir. Erkeklerde spermaların hiç olmaması ya da sperma bozuklukları, gonadotrop hormonlarla tedavi edilir. Kadınlardaysa, hormon tedavisinden ameliyata kadar çeşitli yollar vardır. Jinekolojideki ilerlemelerle, bugün kadındaki kısırlık olaylarının dörtte üçü tedavi edilebilmektedir.

Konu ile ilgili aramalar: Kısırlık Nedir Kısırlık ödev ara Kısırlık kelime anlamı Kısırlık sözlükte ara Kısırlık ansiklopedi bilgi bankası ara Kısırlık ne demek Kısırlık neye denir

Kısırlık ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver